Marcin Nowak 19.09.2010

Gol Lewandowskiego w Bundeslidze

Robert Lewandowski strzelił swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze.
Schalke - Borussia DortmundSchalke - Borussia Dortmundfot. Reuters

Napastnik Borussii Dortmund zdobył w 86. minucie trzeciego gola w wygranym 3:1 meczu z Schalke 04.

Reprezentant Polski rozpoczął derbowy mecz w Gelsenkirchen na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 74. minucie za zdobywcę dwóch pierwszych bramek, Shinji Kagawę.

Gol w wykonaniu Lewandowskiego padł po rzucie rożnym - wykonywał go Nuri Sahin, a Polak wyskoczył najwyżej i głową umieścił futbolówkę w siatce. W barwach Borussii wystąpili także pozostali reprezentanci Polski. Jakub Błaszczykowski zmienił w przerwie Mario Goetzego, a Łukasz Piszczek wszedł w 81. minucie z Lukasa Barriosa.

Zespół z Dortmundu po zwycięstwie awansował na 3. miejsce w tabeli - z dziewięcioma punktami po czterech meczach traci trzy do lidera - FSV Mainz. Schalke 04 jest nadal bez punktu i zamyka tabelę Bundesligi.

W pozostałych dzisiejszych meczach Bundesligi St.Pauli zremisowało 1:1 z HSV w derbach Hamburga, a Bayer Leverkusen bezbramkowo podzielił się punktami z Norymbergą.