Marcin Nowak 23.09.2010

Rozstrzygnięto mistrzostwa Polski we florecie

Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Leszek Rajski (Wrocławianie) zostali mistrzami Polski we florecie.
szermierkaszermierkafot. East News

Turnieje indywidualne w tej broni otworzyły w Sosnowcu jubileuszowe, osiemdziesiąte zawody o prymat w kraju.

Chlewińska w finale pokonała klubową koleżankę Sylwię Gruchałę, której tym samym nie udało się zdobyć ósmego w karierze indywidualnego złotego medalu MP. O wyniku decydowało jedno trafienia, a pojedynek rozstrzygnął się dopiero w dogrywce.

Niespodzianką była porażka broniącej tytułu Małgorzata Wojtkowiak (Sietom) już w pierwszej walce turnieju głównego z 17-letnią Aleksandrą Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 12:15.

W rywalizacji mężczyzn mistrza sprzed roku - Radosława Glonka (Sietom) - zabrakło na starcie, gdyż przechodzi rehabilitację po kontuzji barku. W zawodach wystąpiło łącznie 50 florecistów i 45 zawodniczek z 13 klubów.

W Sosnowcu rozdano też złote medale... mistrzostw Europy sprzed dwóch lata. Otrzymała je męska reprezentacja Polski, w składzie: Sławomir Mocek, Michał Majewski, Tomasz Ciepły i Radosław Glonek.

W finale turnieju drużynowego w Kijowie Polacy przegrali wówczas z Włochami, ale Andrea Baldini został przyłapany na stosowaniu dopingu. Wyniki zostały później zweryfikowane i Polakom przyznano tytuł mistrzów Starego Kontynentu.

Na piątek zaplanowano turnieje drużynowe we florecie oraz turnieje indywidualne w szpadzie.