Paweł Gawlik 25.09.2010

90 minut Beckhama

David Beckham rozegrał pierwszy pełny mecz od pół roku. Piłkarz Los Angeles Galaxy zakończył rehabilitację po kontuzji, która uniemozliwiła mu grę w reprezentacji Anglii podczas mundialu w RPA
David BeckhamDavid Beckham fot.East News

Beckham pojawił się w wyjściowym składzie Galaxy w meczu Major League Soccer przeciwko New York Red Bulls i miał szansę na zdobycie gola. W 66. minucie wykonywał rzut wolny, jednak jego strzał wybronił Bouna Coundoul.

Ostatecznie Kalifornijczycy przegrali 0:2 z zespołem, w którym występuje inny europejski gwiazdor - Thierry Henry. W tym meczu Francuz nie wystąpił jednak z powodu urazu kolana.

35-letni Beckham wystąpił już w tym sezonie w dwóch meczach MLS, jednak za każdym razem wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Były to jego pierwsze minuty w oficjalnych spotkaniach po tym, jak w marcu, będąc na wypożyczeniu w AC Milan, zerwał ścięgno Achillesa.