Paweł Gawlik 27.09.2010

Szybka porażka Przysiężnego

Michał Przysiężny na pierwszej rundzie zakończył udział w turnieju sigla w Kuala Lumpur. Polski tenisista przegrał z Kolumbijczykiem Santiago Giraldo 6:7, 1:6.
Michał PrzysiężnyMichał Przysiężny (fot.East News)

Mecz Przysiężnego, 89. zawodnika rankingu ATP z wyżej notowanym rywalem (63 ATP) trwał godzinę i 40 minut. Polak toczył z Kolumbijczykiem wyrównany pojedynek tylko w pierwszym secie, przegranym dopiero w tie-breaku, po zaciętej grze 8:10. W drugiej partii Przysięznemu udało się urwać tylko jednego gema.

Najwyżej rozstawiony w turnieju w Kuala Lumpur jest Szwed Robin Soederling. Na zwycięzcę w stolicy Malezji czekają 153 tysiące dolarów nagrody i 250 punktów do rankingu ATP. W turnieju wystąpią dwie polskie pary deblowe. Najwyżej rozstawieni są obrońcy tytułu - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski; swój udział zgłosili także Przysiężny z Tomaszem Bednarkiem.