Marcin Nowak 02.10.2010

Kolarskie MŚ: wygrana Bronzini

Giorgia Bronzini została w Geelong koło Melbourne mistrzynią świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego.
Giorgia BronziniGiorgia Bronzini fot. PAP

Na finiszu Włoszka wyprzedziła Holenderkę Marianne Vos i Szwedkę Emmę Johansson. Polki nie startowały.

Na ostatnich kilometrach uciekały Brytyjka Nicole Cooke i Niemka Judith Arndt, które były bliskie zdobycia dwóch najcenniejszych medali, ale grupka rywalek doścignęła je 150 metrów przed metą. Cooke zajęła czwarte, zaś Arndt - piąte miejsce.

27-letnia Bronzini, odnosząca sukcesy także na torze, jest kolejną reprezentantką Italii w tęczowej koszulce. Przed rokiem w szwajcarskim Mendrisio triumfowała jej koleżanka z reprezentacji Tatiana Guderzo.

Vos, mistrzyni świata z 2006 roku, zdobyła srebrny medal po raz czwarty z rzędu.

W niedzielę wyścig mężczyzn z udziałem sześciu reprezentantów Polski: Macieja Bodnara, Jarosława Marycza, Michała Gołasia, Bartosza Huzarskiego, Marcina Sapy i Przemysława Niemca. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie reprezentant gospodarzy Cadel Evans.