Marcin Nowak 02.10.2010

Fyrstenberg i Matkowski zagrają w finale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski są bardzo blisko obrony tytułu wywalczonego przed rokiem w rozgrywkach deblowych turnieju tenisowego w Kuala Lumpur.
Mariusz Fyrstenberg, Marcin MatkowskiMariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski fot. East News

Polska para, rozstawiona z numerem 1., rozgromiła w półfinale ukraińsko-rosyjski duet Sergij Stachowski - Michaił Jużny 6:0, 6:1. Fyrstenberg i Matkowski nie mieli żadnych problemów z pokonaniem rywali. W pierwszym secie nie stracili nawet gema, w drugim - zaledwie jednego. Pojedynek trwał zaledwie 43 minuty.

W finale Polacy zmierzą się z Czechem Frantiskiem Cermakiem i Słowakiem Michalem Mertinakiem (nr 2.), którzy w wieczornym meczu wygrali z Andriejem Gołubiewem z Kazachstanu i Denisem Istominem z Uzbekistanu 6:3, 6:4.

W ubiegłym roku Polacy dwukrotnie spotkali się z Cermakiem i Mertinakiem i ponieśli dwie porażki. W lipcu przegrali po super tie-breaku na ziemnej nawierzchni w Stuttgarcie, a w listopadzie na twardym korcie w londyńskiej hali O2 w ostatnim pojedynku w grupie.

W pierwszej rundzie turnieju Cermak i Mertinak wyeliminowali inną polską parę - Michała Przysiężnego i Tomasza Bednarka.