Paweł Gawlik 02.10.2010

Fannemel wygrywa na skoczni im. Małysza

Norweg Andres Fannemel wygrał pierwszy z dwóch konkursów finałowych Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich.
Fannemel wygrywa na skoczni im. Małyszafot. PAP

Zawody odbywają się w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Norweski skoczek w pierwszej serii zaliczył 131 metrów, a w drugiej skoczył dwa metry dalej. Drugie miejsce, po skokach na 128,5 m oraz 126,5 m zajął Stefan Hula, a trzecie Słoweniec Robert Hrgota (126.5 i 128,5 m)

Tuż za podium uplasował się Grzegorz Miętus a jego młodszy brat Krzysztof zajął szóstą pozycję. Czołową dziesiatkę zamknął Maciej Kot. Do drugiej serii nie awansowali Dawid Kowal, Andrzej Zapotoczny, Bartłomiej Kłusek, Jędrzej Ścisłowicz, Olek Zniszczoł i Artur Kukuła. Już wcześniej było wiadomo, że zwycięzcą tegorocznego cyklu został Kamil Stoch. Jednak ani on, ani zajmujący drugie miejsce Czech Jakub Janda nie przyjechali do Wisły. Są w Klingenthal, gdzie dziś odbyły się kwalifikacje do finałowego konkursu Letniej Grand Prix. Drugi finałowy konkurs LPK rozpocznie się jutro o godzinie 12.00.