Darek Matyja 04.10.2010

Michael Jung mistrzem świata w WKKW

Polski jeździec - Łukasz Kaźmierczak zajął... 49. miejsce.

Niemiec Michael Jung zdobył złoty medal jeździeckich mistrzostw świata w amerykańskim Lexington w konkurencji wszechstronnego konkursu konia wierzchowego. Łukasz Kaźmierczaka (JKS Gryf Biały Bór) na Ostlerze zajął 49. miejsce.

28-letni Jung, który objął prowadzenie już po ujeżdżeniu i utrzymał je po próbie terenowej oraz skokach, zdobył pierwszy w historii tytuł mistrzowski dla Niemiec w tej konkurencji. Wyprzedził Brytyjczyka Williama Fox-Pitta i Nowozelandczyka Andrew Nicholsona, który na podium "wskoczył" ostatniego dnia rywalizacji z piątej pozycji.

Drużynowo najlepsi byli Brytyjczycy, przed Kanadyjczykami i reprezentantami Nowej Zelandii.