Marcin Nowak 05.10.2010

Kubot odpadł z turnieju w Pekinie

Łukasz Kubot przegrał z Hiszpanem Nicolasem Almagro 5:7, 2:6 w pierwszej rundzie turnieju ATP Tour na twardych kortach w Pekinie (z pulą nagród 2,1 mln dol.).
Korty tenisoweKorty tenisowefot. PAP

Polski tenisista wcześniej przebijał się przez eliminacje.

Od początku obaj utrzymywali swoje podania do stanu 6:5 dla Hiszpana, który nieoczekiwanie przełamał serwis Polaka, rozstrzygając losy seta po blisko godzinnej walce.

W drugiej partii, od stanu 1:1 Almagro wygrał cztery kolejne gemy i odskoczył na 5:1, po czym stracił swój serwis. Jednak przy 2:5 polski tenisista zrewanżował się rywalowi tym samym i mecz zakończył się po godzinie i 36 minutach. W sumie Hiszpan wykorzystał cztery z 12 "break pointów", a obronił trzy z czterech.

Było to trzecie spotkanie tych zawodników. Dwa poprzednie także wygrał Almagro. W tym sezonie pokonał Polaka w trzech setach na ziemnej nawierzchni w Rzymie w maju oraz miesiąc później na trawiastym korcie w Eastbourne. Obecnie Kubot zajmuje 64. miejsce w rankingu ATP World Tour, a Hiszpan jest 16. na świecie.

Tenisista z Lubina wystąpi w imprezie jeszcze w deblu, razem z Oliverem Marachem. Pierwszymi rywalami polsko-austriackiej pary, rozstawionej z numerem trzecim, będą Chińczycy Mao-Xin Gong i Zhe Li, posiadacze "dzikiej karty".

Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy:

Nicolas Almagro (Hiszpania) - Łukasz Kubot (Polska) 7:5, 6:2
Nikołaj Dawidienko (Rosja, 4) - Florian Mayer (Niemcy) 6:3, 6:4
Andy Murray (W. Brytania, 2) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:2, 6:3
Robin Soederling (Szwecja, 3) - Tommy Robredo (Hiszpania) 4:6, 6:1, 6:4
Ivan Ljubicic (Chorwacja) - Michaił Jużny (Rosja, 7) 6:3, 7:6 (7-3)
David Ferrer (Hiszpania, 8) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 6:1
Novak Djokovic (Serbia) - Gong Mao-Xin (Chiny) 6:1, 6:3
Marin Cilic (Chorwacja) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:2, 6:2
Lu Yen-Hsun (Tajwan) - Ilja Marczenko (Ukraina) 6:4, 7:6 (9-7)
Aleksander Dołgopołow (Ukraine) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:4, 6:4
Albert Montanes (Hiszpania) - Andriej Gołubiew (Kazachstan) 6:2, 3:0 i krecz Gołubiewa