Marcin Nowak 08.10.2010

Niespodziewana porażka Asseco Prokom z beniaminkiem

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia przegrali z Zastalem Zielona Góra 61:76 mecz 1. kolejki Tauron Basket Ligi.
Zastal Zielona Góra - Asseco Prokom GdyniaZastal Zielona Góra - Asseco Prokom Gdyniafot. PAP

Obrońcy tytułu mistrzów Polski toczyli wyrównany bój z gospodarzami tylko w pierwszej połowie - po dwudziestu minutach gry było 40:39 dla gdynian.

O zwycięstwie Zastalu zdecydowała trzecia kwarta, którą zielonogórzanie wygrali aż 27:8.

W czwartej kontrolowali przebieg meczu i beniaminek, który powrócił do najwyższej klasy rozgrywek po dziewięciu latach, mógł cieszyć się ze zwycięstwa nad najlepszą polską drużyną.

Wcześniej w meczu inaugurującym rozgrywki koszykarskiej ekstraklasy Anwil Włocławek pokonał w środę Polonię Warszawa 59:56.

Zastal Zielona Góra - Asseco Prokom Gdynia 76:61 (22:18, 17:22, 27:8, 10:13).

Punkty:

Zastal Zielona Góra: Chris Burgess 19, Walter Hodge 16, Zarco Comagic 15, Trenton Marshall 12, Jakub Dłoniak 7, Marcin Flieger 4, Marcin Chodkiewicz 2, Grzegorz Kukiełka 1, Jarosław Kalinowski 0, Maciej Raczyński 0, Rafał Rajewicz 0.

Asseco Prokom Gdynia: Courtney Eldridge 17, Adam Łapeta 15, Channing Toney 9, Mateusz Kostrzewski 7, Robert Witka 6, Paweł Mróz 4, Przemysław Frasunkiewicz 3, Dawid Przybyszewski 0.