Marcin Nowak 12.10.2010

Kubot zmarnował szansę w Szanghaju

Łukaszowi Kubotowi nie udało się awansować do drugiej rundy turnieju tenisowego w Szanghaju (z pulą nagród 3,24 mln dol.).
Łukasz KubotŁukasz Kubotfot. PAP/EPA

Polak, który do turnieju głównego przebijał się przez eliminacje, przegrał z Johnem Isnerem 6:4, 6:7, 6:7.

Kubot jest sklasyfikowany na 65. miejscu w rankingu ATP World Tour i do turnieju głównego przebił się przez dwie rundy eliminacji. Natomiast Isner zajmuje 20. pozycję na świecie.

W pierwszym secie kluczowe było jedyne przełamanie serwisu Isnera, natomiast w drugim obaj tenisiści utrzymywali konsekwentnie swoje gemy i doszło do tie-breaka. W nim również gra była wyrównana, a żadnemu z graczy nie udało się wypracować większej, niż jednopunktowej przewagi.

Polak dwukrotnie nie wykorzystał meczboli przy podaniu rywala, gdy prowadził 6-5, i 8-7, ale także dysponując własnym serwisem przy 9-8. Od tego stanu Amerykanin zdobył trzy kolejne punkty, a seta zakończył asem.

Także w decydującej partii nie doszło do żadnych przełamań, a w tie-breaku ponownie lepszy okazał się Isner, choć przegrywał w nim już 2-5 i 3-6. Obronił jednak trzy piłki meczowe, a także czwartą przy 6-7 i rozstrzygnął na swoją korzyść spotkanie po dwóch godzinach i 49 minutach gry.

W Szanghaju Polak wystąpi jeszcze w deblu, razem z Austriakiem Oliverem Marachem, jako para rozstawiona z numerem czwartym. W pierwszej rundzie mają wolny los i czekają na wyłonienie zwycięzców wtorkowego meczu pomiędzy Szwedem Robertem Lindstedtem i Rumunem Horią Tecau oraz Austriakiem Julianem Knowlem i Andym Ramem z Izraela.

W drabince gry podwójnej znaleźli się także Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (nr 6.). Zmagania rozpoczną od drugiej rundy, w której zmierzą się z Hiszpanami Nicolasem Almagro i Davidem Marrero.