Marcin Nowak 15.10.2010

Niespodziewana porażka Stosur w Osace

Marion Bartoli - Tamarine Tanasugarn i Kimiko Date Krumm - Shahar Peer - tworzą półfinałowe pary turnieju tenisowego w Osace (z pulą 220 tys. dol.).
Samantha StosurSamantha Stosurfot. PAP

Niespodzianką ćwierćfinałów była porażka najwyżej rozstawionej Australijki Samanthy Stosur z Date Krumm (6) 7:5, 3:6, 6:7.

Obchodząca niedawno 40. urodziny japońska weteranka przegrała po zaciętej walce pierwszego seta. Drugiego już wygrała, nadspodziewanie łatwo, z o wiele wyżej notowaną rywalką. W trzecim secie o awansie do półfinału decydował tie-break, który Date Krumm rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Shahar Peer z Izraela (3), która będzie najbliższą rywalką Japonki, pokonała Czeszkę Ivetę Beneszową (7) 6:2, 6:0.

Natomiast rozstawiona z numerem 2. Marion Bartoli gładko pokonała w ćwierćfinale Amerykankę Jill Craybas 6:1, 6:2.

Najbliższa rywalka Francuzki, Tamarine Tanasugarn, wyeliminowała z kolei Kai Chen-Chang z Tajwanu, wygrywając z nią 6:3, 2:6, 6:4.

Zwyciężczyni turnieju w Osace zainkasuje 37 tysięcy dolarów i 280 punktów do rankingu WTA.