Paweł Klocek 16.10.2010

Kenijczycy mistrzami, Jarzyńska najlepszą Europejką

Kenijczyk Wilson Kiprop i jego rodaczka Florence Jebet Kiplagat zostali mistrzami świata w półmaratonie. Oboje triumfowali w zawodach, które przeprowadzono w chińskim Nankinie.
MaratonMaratonGlow Images

Karolina Jarzyńska zajęła 17. miejsce, będąc najlepszą z europejskich biegaczek.

Kiprop zwyciężył z czasem 1:00:07, przybiegając na metę cztery sekundy przed Erytrejczykiem Zersenayem Tedese i 15 sekund przed swoim rodakiem Sammym Kiropem Kitwarą.

Polacy nie startowali. W rywalizacji kobiet Kiplagat, która uzyskała czas 1:08:24, miała na mecie 10 sekund przewagi nad Etiopką Dire Tune i 41 sekund nad Kenijką Peninah Jerop Arusei.

Karolina Jarzyńska ukończyła zawody z rezultatem 1:12:36. W klasyfikacji drużynowej triumfowali Kenijczycy i Kenijki.