Paweł Gawlik 16.10.2010

Porażka Mainz. Borussia liderem

W historii Bundesligi żaden klub nie wygrał ośmiu pierwszych meczów sezonu. Przed szansą dokonania tego wyczynu stanęli piłkarze Mainz. Przegrali jednak z HSV Hamburg.
FSV Mainz  - Hamburger SVFSV Mainz - Hamburger SVfot. PAP/EPA

Jedyną bramkę w meczu Mainz - HSV zdobył w 89. minucie Jose Paolo Guerrero. Porażka ta oznacza, że nowym liderem ligi została Borussia Dortmund, która po bramkach Jakuba Błaszczykowskiego i Nuri Sahina 2:1 pokonała na wyjeździe FC Koeln.

W Gelsenkirchen zmierzyły się dwie wielkie firmy niemieckiej Bundesligi - Schalke 04 i VfB Stuttgart. Choć trudno w to uwierzyć, był to mecz ostatniej z przedostatnią drużyną bieżących rozgrywek. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dla gospodarzy gole strzelili Edu i Klaas-Jan Huntelaar, a dla gości Timo Gebhart i Martin Harnik.

Przekonujące zwycięstwo odniósł Bayern Monachium. Mistrz Niemiec, kóry ma aż 11 piłkarzy kontuzjowanych, pokonał u siebie 3:0 Hannover 96, a hat-trickiem popisał się Mario Gomez.

Arcyciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Wolfsburgu. Po 68 minutach miejscowy VfL dzięki bramkom Diego i Grafite prowadził z Bayerem Leverkusen 2:0. "Aptekarze" nie złożyli jednak broni. Potrzebowali dziesięciu minut by strzelić trzy gole i tym samym przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki tej wygranej Bayer awansował na trzecie miejsce w tabeli.