Paweł Gawlik 16.10.2010

Wymęczone zwycięstwo Barcelony z Valencią

Wieczorny mecz Barcelony z Valencią - liderem tabeli hiszpańskiej ligi - zakończył się zwycięstwem "Barcy" 2:1. Jednak wszyscy są zgodni, że lepiej grała drużyna gości.
FC Barcelona - ValenciaFC Barcelona - Valencia fot. PAP/EPA

Valencia przyjechała na Camp Nou z mocnym postanowieniem zrewanżowania się Dumie Katalonii za trzy ostatnie, upokarzające porażki (kolejno 0:6, 0:4 i 0:3) w Barcelonie.
Sił "Nietoperzom" wystarczyło jednak tylko na pierwszą połowę, w której ich dominacja nie podlegała dyskusji. Jej efektem była bramka Pablo Hernandeza w 38. minucie.

Po przerwie to gospodarze mieli wyraźną przewagę. Już dwie minuty po wznowieniu gry wyrównał Andres Iniesta, a po nieco ponad godzinie gry i golu Carlesa Puyola Barcelona prowadziła.

Wynik nie uległ już zmianie, choć zarówno Lionel Messi jak i David Villa mieli dogodne okazje do zdobycia bramek

Prasa krytykuje Barcę

„Wystękane zwycięstwo” - okresliła pojedynek na Camp Nou madrycka Marca. Jej zdaniem FC Barcelona zdobyła upragnione 3 punkty wyłącznie dzięki geniuszowi Xaviego Hernandeza.

„Barcelona zwycięża wielką Walencję” - ocenił spotkanie dziennik El Mundo. Madrycka gazeta przypomina, że jest to piewrsza przegrana lidera tabeli i podkreśla, że gdyby Barcelona grała tak źle w drugiej połowie jak w pierwszej, to nie miałaby szans na wygraną.

„Walencji zabrakło tlenu” - tytułuje dziennik sportowy z Walencji. Autor artykułu podkreśla jednak, że w tym sezonie Barca jest miej niebezpieczna niż rok temu.