Marcin Nowak 18.10.2010

ŁKS i Podbeskidzie na czele 1. ligi

Piłkarze ŁKS Łódź pokonali na wyjeździe LKS Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:2 i zrównali się z prowadzącym w tabeli 1. ligi Podbeskidziem Bielsko-Biała.
ŁKS Łódź - Ruch RadzionkówŁKS Łódź - Ruch Radzionkówfot. ŁKS Łódź

Obie drużyny mają pięć punktów przewagi nad trzema zespołami, m.in. wciąż niepokonanym Piastem Gliwice.

W niedzielnym meczu w Niecieczy najbardziej wyróżnił się - pozytywnie i negatywnie - napastnik ŁKS Marcin Mięciel. Były piłkarz Legii strzelił w ostatniej minucie pierwszej połowy aż dwa gole, ale po przerwie został ukarany czerwoną kartką (za niewłaściwe zachowanie wobec sędziego).

W drugim niedzielnym spotkaniu Kolejarz Stróże zremisował z piątą w tabeli Flotą Świnoujście 1:1.

W sobotę zwycięstwo odniósł lider 1. ligi. Oba gole dla Podbeskidzia w meczu u siebie z pogrążoną w finansowym kryzysie Wartą Poznań zdobył Adam Cieśliński, w odstępie zaledwie czterech minut.

Spotkaniu w Bielsku-Białej towarzyszyła szczytna akcja. Każdy kibic, który oddał krew w specjalnie podstawionym ambulansie, wchodził na stadion za darmo. Na ten gest zdecydowały się 72 osoby, a zebrano ponad 30 litrów krwi.

Wciąż niepokonaną drużyną jest Piast Gliwice. Spadkowicz z ekstraklasy wygrał na wyjeździe z MKS Kluczbork 2:1. Pierwsi ze zdobycia gola cieszyli się gospodarze, w 25. minucie trafił Patryk Tuszyński. Goście wyrównali tuż przed przerwą za sprawą Jana Biskupa, a wynik spotkania w 52. minucie ustalił Jan Buryan. Gliwiczanie zajmują jednak dopiero czwarte miejsce.

Z walki o awans nie rezygnuje trzecia Sandecja Nowy Sącz. Piłkarze Dariusza Wójtowicza 2:0 pokonali Górnika Łęczna. Na listę strzelców wpisali się Damian Zbozień i Arkadiusz Aleksander.

W dziewięciu meczach 12. kolejki padło 18 bramek. Sędziowie pokazali 35 żółtych i cztery czerwone kartki. Stadiony odwiedziło około 12 tysięcy kibiców.

Wyniki meczów 12. kolejki 1. ligi piłkarskiej:

2010-10-16:

Odra Wodzisław - GKS Katowice 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Andrzej Rybski (21).
Żółta kartka - Odra Wodzisław: Michał Buchalik.GKS Katowice: Piotr Plewnia, Tomasz Sokołowski.
Sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław). Widzów 3 000.

Górnik Polkowice - KSZO Ostrowiec 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Zbigniew Grzybowski (29).
Żółta kartka - Górnik Polkowice: Damian Ałdaś, Maciej Soboń.
Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec). Widzów 600.

Ruch Radzionków - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kamil Szymura (63-głową), 2:0 Marek Suker (75).
Żółta kartka - Ruch Radzionków: Jacek Wiśniewski, Andrzej Niewulis, Tomasz Foszmańczyk, Mateusz Mak.Pogoń Szczecin: Marcin Bojarski, Krzysztof Hrymowicz. Czerwona kartka za drugą żółtą - Pogoń Szczecin: Marcin Bojarski (60).
Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów). Widzów 1 000.

GKP Gorzów Wlkp. - Dolcan Ząbki 0:0
Żółta kartka - GKP Gorzów Wlkp.: Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Ganowicz, Artur Andruszczak, Josef Petrik.Dolcan Ząbki: Dariusz Dadacz, Marcin Stańczyk. Czerwona kartka za drugą żółtą - GKP Gorzów Wlkp.: Josef Petrik (57).
Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice). Widzów 250.

MKS Kluczbork - Piast Gliwice 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Patryk Tuszyński (25), 1:1 Jakub Biskup (42-głową), 1:2 Jan Buryan (52).
Żółta kartka - MKS Kluczbork: Michał Glanowski.Piast Gliwice: Mateusz Matras, Jakub Biskup, Jan Buryan. Czerwona kartka za drugą żółtą - Piast Gliwice: Jakub Biskup (69).
Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław). Widzów 1 500.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Adam Cieśliński (26), 2:0 Adam Cieśliński (30).
Żółta kartka - Warta Poznań: Adrian Lis, Marcin Wojciechowski, Damian Pawlak.
Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa). Widzów 1 500.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Damian Zbozień (27-głową), 2:0 Arkadiusz Aleksander (67-głową).
Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Jan Froehlich, Dariusz Gawęcki.Górnik Łęczna: Mateusz Pielach.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 2 000.

2010-10-17:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - ŁKS Łódź 2:3 (1:3)
Bramki: 1:0 Piotr Trafarski (30), 1:1 Mariusz Mowlik (33), 1:2 Marcin Mięciel (45+1), 1:3 Marcin Mięciel (45+2), 2:3 Łukasz Cichos (59).
Żółta kartka - Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Andrzej Wójcik.ŁKS Łódź: Dariusz Kłus. Czerwona kartka - ŁKS Łódź: Marcin Mięciel (60-niesportowe zachowanie).
Sędzia: Marcin Szrek (Kielce). Widzów 1 500.

Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Pzemysław Rygielski (16-samobójcza), 1:1 Krzysztof Bodziony (26).
Żółta kartka - Kolejarz Stróże: Tomasz Księżyc.Flota Świnoujście: Sławomir Mazurkiewicz, Charles Uchenna Nwaogu.
Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce). Widzów 400.

Tabela

(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18.Dolcan Ząbki 12 1 3 8 5-17 6 -12

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze