Aneta Hołówek 19.10.2010

Grzywna dla Cagliari za rasistowskie okrzyki

Włoski klub piłkarski Cagliari został ukarany grzywną w wysokości 25 000 euro (34 760 dol.) za rasistowskie okrzyki skierowane wobec Samuela Eto'o podczas niedzielnego meczu z mistrzem Włoch Interem Mediolan (0:1).
Samuel EtooSamuel Eto'oEast News

Sędzia spotkania wykorzystał nowe prerogatywy ze strony włoskiej federacji piłkarskiej, pozwalające na przerwanie meczu w przypadku rasistowskich ekscesów.

Po trzech minutach gry arbiter przerwał ją, ponieważ kameruński piłkarz był obrażany przez kibiców. Po kolejnych trzech minutach grę wznowiono, a w 39. Eto'o strzelił zwycięskiego gola dla Interu. Dalej gra przebiegała bez zakłóceń.

Poza tym grzywną - 10 000 euro - ukarano AS Romę za to, że jeden z jej kibiców skierował snop laserowej latarki w oczy sędziego liniowego podczas sobotniego meczu Serie A, wygranego przez Romę z klubem Genoa 2:1.