Marcin Nowak 21.10.2010

Sensacyjna porażka CSKA w Eurolidze

Porażka CSKA Moskwa z AJ Mediolan 73:88 to największa niespodzianka 1. kolejki spotkań koszykarskiej Euroligi.
Sensacyjna porażka CSKA w EurolidzeGlow Images/East News

W środę Asseco Prokom Gdynia uległ na wyjeździe innej rosyjskiej drużynie - Chimki 76:82.

O zwycięstwie wicemistrzów Włoch zadecydowała wysoka skuteczność rzutów za trzy punkty (14/26). AJ Mediolan już po dwóch kwartach prowadził 52:29.

Do niespodzianki, ale nieco mniejszego kalibru, doszło w Kownie, gdzie grali grupowi rywale Asseco Prokomu. Żalgiris pokonał Partizan Belgrad, czwartą drużynę poprzedniej edycji Euroligi, 73:62.

Planowe zwycięstwa odnieśli faworyci. Broniąca tytułu Barcelona wygrała z Ciboną Zagrzeb 80:66, a w poniedziałek na inaugurację rozgrywek Olympiakos Pireus pokonał Real Madryt 82:66

Spotkanie z MDP Siena szybko będą chcieli zapomnieć koszykarze Cholet Basket. Mistrzowi Włoch ulegli na wyjeździe 44:76, a w ostatniej kwarcie zdobyli zaledwie cztery punkty.

Do drugiego etapu awans wywalczą po cztery drużyny z każdej z grup.