Paweł Klocek 30.10.2010

NBA: Heat zdemolowali Magic (wideo)

Drużyna Orlando Magic przegrała z Miami Heat aż 70:96. Wielka trójka (Wade, James i Bosh) „Żarów” zdominowała spotkanie.
Orlando Magic - Miami HeatOrlando Magic - Miami Heat fot. PAP/EPA

Zawodnik Orlando, Marcin Gortat w ciągu 12 minut spędzonych na parkiecie zdobył dwa punkty, zanotował też siedem zbiórek, wszystkie w obronie. Polak oddał w meczu dwa rzuty, oba wolne wykorzystał. Z akcji nie próbował trafić do kosza.

O wysokiej porażce Magic zdecydowała głównie trzecia kwarta, którą przegrali 10:28, a gospodarze uzyskali pierwsze 14 punktów w tej części gry.

Goście w całym spotkaniu zanotowali nieco ponad 30-procentową skuteczność rzutów z gry, najniższą w lidze od...3 listopada 2003 roku, czyli 573 spotkań w sezonie regularnym. Tak mało punktów jak w piątek zdobyli ostatnio 2 grudnia 2005 roku. Z Heat jeszcze nigdy nie przegrali różnicą 26 punktów, a z poprzednich 20 meczów wygrali 15.

Najskuteczniejszym graczem wieczoru był rozgrywający ekipy z Miami Dwyane Wade, który uzyskał 26 pkt, miał też sześć zbiórek i trzy asysty. 15 dodał inny gwiazdor gospodarzy LeBron James. Wśród gości najlepiej spisał się Dwight Howard - 19 pkt i siedem zbiórek.

Mimo że rywale to niemal nowy zespół, wyglądają na parkiecie dużo lepiej niż my - podkreślił po meczu Howard.

W ataku po prostu nie istnieliśmy - przyznał skrzydłowy Magic Rashard Lewis, który z gry nie trafił żadnego z dziewięciu rzutów.

Cieszę się głównie z tego, że moi chłopcy pokazali jak dobrze potrafią bronić. Pojawiały się głosy, że nasze gwiazdy będą myśleć głównie o zdobywaniu punktów, a dziś pokazały, z jaką determinacją walczą w defensywie - ocenił szkoleniowiec Heat Erik Spoelstra.