Aneta Hołówek 04.11.2010

Inzaghi i Raul, najlepsi strzelcy LM

Włoch Filippo Inzaghi strzelił dwie bramki dla Milanu w środowym meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt (2:2) i zrównał się z Raulem Gonzalezem (Schalke 04 Gelsenkirchen) w liczbie goli zdobytych w europejskich pucharach.
Filippe Inzaghi AC MilanFilippe Inzaghi AC Milanfot.PAP

Obaj mają na koncie po 70 strzelonych bramek.

37-letni Inzaghi pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie, przy stanie 0:1.

Gole strzelił w odstępie zaledwie dziesięciu minut. AC Milan nie udało się jednak zdobyć kompletu punktów, ponieważ w doliczonym czasie gry wyrównał Pedro Leon.

W Lidze Mistrzów (do 1993 roku rozgrywki odbywały się pod nazwą Puchar Europy Mistrzów Klubowych) włoski napastnik uzyskał 46 bramek, a łącznie w europejskich pucharach - 70.

W klasyfikacji łącznej zrównał się z 33-letniem Hiszpanem Raulem, który po wielu latach spędzonych w Realu Madryt latem tego roku przeniósł się do Niemiec.

Na stadionie San Siro Real prowadził do przerwy po bramce Argentyńczyka Gonzalo Higuaina. To był gol numer 700 dla "Królewskich" w historii występów w PEMK i LM.