Marcin Nowak 06.11.2010

Dwa punkty Gortata w NBA

Koszykarze Orlando Magic odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością w obecnych rozgrywkach ligi NBA.
Marcin GortatMarcin Gortat fot. PAP

W piątek pokonali New Jersey Nets 105:90. Dwa punkty dla gospodarzy zdobył Marcin Gortat.

Polak przebywał na parkiecie dziesięć minut, a w tym czasie oddał jeden celny rzut. Ponadto zapisał na swym koncie dwie zbiórki i blok.

Po dwóch pierwszych, wyrównanych kwartach, decydująca okazała się przedostatnia. Zespół Magic wygrał ją różnicą 16 punktów (32:16). To jego trzecia wygrana w siebie w sezonie 2010/2011. Jedyną porażkę poniósł w wyjazdowym spotkaniu z Miami Heat 70:96.

W ekipie triumfatorów najskuteczniejszy w piątek był Dwight Howard - 30 pkt i 16 zbiórek.

Wśród pokonanych wyróżnił się Travis Outlaw - 17 pkt.

Szóste z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze Atlanta Hawks. W piątek wygrali na wyjeździe z Minnesota Timberwolves 113:103. "Jastrzębie" do sukcesu poprowadził rezerwowy Jamal Crawford (22 pkt), który wrócił do gry po kontuzji palca. Z kolei Josh Smith miał 20 pkt, osiem zbiórek i sześć asyst.

Bez porażki są jeszcze dwa inne kluby (bilanse meczów po 5-0): Los Angeles Lakers i New Orleans Hornets. "Jeziorowcy" zwyciężyli u siebie Toronto Raptors 108:103, a ekipa "Szerszeni" pokonała Miami Heat 96:93, mimo że była lepsza tylko w pierwszej kwarcie.

Najlepszymi graczami w tych spotkaniach byli w Lakers Pau Gasol (30 pkt), a w Hornets Emeka Okafor (26 pkt, 13 zbiórek) i Chis Paul (13 pkt, 19 asyst).

Wyniki piątkowych meczów koszykarskiej ligi NBA:

Orlando Magic - New Jersey Nets 105:90
Boston Celtics - Chicago Bulls 110:105 (po dogrywce)
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 116:123
Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 123:118 (po dogrywce)

4. Utah 2 2 .500
5. Minnesota 1 5 .167