Aneta Hołówek 07.11.2010

Manchester City przełamał złą passę

Piłkarze Manchesteru City, rywale Lecha Poznań w Lidze Europejskiej, po dwóch porażkach z rzędu w angielskiej ekstraklasie pokonali w niedzielę na wyjeździe West Bromwich Albion 2:0.
Carlos TevezCarlos Tevezfot. Flickr

Lider piłkarskiej ekstraklasy Anglii Chelsea Londyn doznał drugiej porażki w sezonie, przegrywając z Liverpoolem 0:2. W bramce Arsenalu Londyn niezbyt udanie zaprezentował się Łukasz Fabiański, którego błąd zadecydował o porażce z Newcastle United 0:1.

Odkąd Liverpool został kupiony przez amerykańską firmę New England Sports Ventures (NESV) wygrał trzy kolejne mecze (przegrał jedynie derby miasta z Evertonem 0:2 dwa dni po przeprowadzeniu transakcji). Dobra passa pozwoliła opuścić strefę spadkową i awans na dziewiątą pozycję. Bohaterem niedzielnego meczu był Hiszpan Fernando Torres, który zdobył oba gole.

Chelsea przed Manchesterem United

Chelsea ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem United oraz pięć nad Arsenalem Londyn i Manchesterem City.

Manchester United do spotkania z Wolverhampton - najsłabszym na wyjazdach zespołem Premier League (jeden punkt w pięciu meczach) - przystąpił w mocno osłabionym składzie i z Tomaszem Kuszczakiem jako rezerwowym bramkarzem.

Zabrakło m.in. Wayne'a Rooneya, Paula Scholesa, Bułgara Dymitara Berbatowa, Portugalczyka Naniego, a wracający do gry po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzjami Owen Hargreaves z powodu naciągnięcia mięśnia opuścił boisko po... sześciu minutach.

Do szóstego zwycięstwa w sezonie - 2:1 - poprowadził gospodarzy Park Ji-Sung, który zdobył oba gole, w tym decydującego o wygranej tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Nieudany występ Fabiańskiego

Do udanego nie może zaliczyć występu Łukasz Fabiański przeciwko Newcastle. Tuż przed końcem pierwszej połowy Polak mało zdecydowanie wyszedł do dalekiego dośrodkowania w pole karne i przegrał powietrzny pojedynek z Andym Carrollem, który głową umieścił piłkę w pustej bramce Kanonierów (rezerwowym bramkarzem był Wojciech Szczęsny).

To druga w sezonie ligowa porażka Arsenalu na własnym stadionie i druga z beniaminkiem. Poprzednio we wrześniu 3:2 na Emirates Stadium wygrał West Bromwich Albion. Fabiański wystąpił po raz dziewiąty w tym sezonie, a piąty w Premier League. Do tej pory zbierał pochlebne recenzje, a dwóch poprzednich spotkaniach ligowych zachował czyste konto.

Manchester City lepiej radzi sobie w lidze

Natomiast piłkarze Manchesteru City, rywale Lecha Poznań w Lidze Europejskiej, po dwóch porażkach z rzędu w angielskiej ekstraklasie pokonali w niedzielę na wyjeździe West Bromwich Albion 2:0. Oba gole zdobył sprowadzony latem z Interu Mediolan Włoch Mario Balotelli.

W niedzielę ten napastnik, którego rodzina pochodzi z Ghany, został bohaterem i... antybohaterem swojej drużyny. W pierwszej połowie zdobył dwa gole w ciągu zaledwie siedmiu minut. Przy pierwszej udział miał również Argentyńczyk Carlos Tevez, a przy drugiej asystował Hiszpan David Silva.

Po przerwie Balotelli osłabił jednak MC - w 62. minucie zobaczył czerwoną kartkę za faul na Kongijczyku Youssufie Mulumbu. Osiem minut przed końcem siły na boisku się wyrównały, gdy wykluczony został... Mulumbu.
W porównaniu z podstawowym składem MC z czwartkowego meczu Ligi Europejskiej z Lechem w Poznaniu (1:3), w drużynie trenera Roberto Manciniego od początku wystąpił tylko Argentyńczyk Pablo Zabaleta.