Marcin Nowak 10.11.2010

Nudny remis w derbach Manchesteru

Chelsea powiększyła do czterech punktów przewagę nad drugim w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Manchesterem United.
Manchester City - Manchester UnitedManchester City - Manchester Unitedfot. PAP/EPA

The Blues pokonali w derbach Londynu Fulham 1:0. Jedyna bramka na Stamford Bridge padła po pół godzinie gry, a zdobył ją Michel Essien z Ghany. Chelsea na własnym stadionie odniosła w tym sezonie komplet sześciu zwycięstw i nie straciła jeszcze bramki, a zdobyła 16.

W tabeli z dorobkiem 28 pkt Chelsea wyprzedza o cztery Manchester United, który w derbach miasta wystąpił w roli gości i zremisował bezbramkowo z The Citizens. Remis jest odzwierciedleniem przebiegu wydarzeń na boisku, w których nie brakowało złośliwości i brutalnych zagrań.

Pięć punktów do lidera traci stołeczny Arsenal. Kanonierzy, z Łukaszem Fabiańskim w bramce i Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych, wygrali w Wolverhampton 2:0. Nazwisko reprezentanta Polski w relacji BBC pojawiło się dwukrotnie - w obu przypadkach jako przykład świetnych interwencji.

Oba gole uzyskał Marouane Chamakh. Pierwszego już w 37. sekundzie gry, a drugiego - w ostatniej akcji meczu w czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Po raz trzeci w ciągu czterech dni na listę strzelców w Premier League wpisał się Fernando Torres, ale tym razem jego gol wystarczył jedynie do remisu Liverpoolu - 1:1 z Wigan. Gospodarze przerwali serię trzech zwycięstw The Reds, którzy zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.