Marcin Nowak 11.11.2010

Resovia wygrała po zaciętym meczu z ZAKSĄ

Najbardziej zacięty mecz 6. kolejki PlusLigi siatkarzy kibice obejrzeli w Rzeszowie, gdzie miejscowa Asseco Resovia po tie-breaku pokonała pretendującą do tytułu mistrza kraju ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.
Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-KoźleAsseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźlefot. PAP/Darek Delmanowicz
  • Tytan AZS Częstochowa pokonał Jastrzębski Węgiel
  • Libero Fartu Kielce Adam Swaczyna po meczu z Pamapolem Wielton Wieluń
  • Kapitan Pamapolu Wielton Wieluń Andrzej Stelmach zaskoczony przebiegiem spotkania z Fartem Kielce
  • Rafał Buszek, zawodnik Resovii cieszył się ze zdobycia dwóch punktów w meczu z ZAKSĄ
  • W ocenie przyjmującego ZAKSY Michała Ruciaka, mecz z Resovią był bardzo wyrównany

Początek nie wskazywał na tak wyrównany przebieg. Pierwsze dwa sety gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść i wystarczyło pójść za ciosem, ale coś się zacięło i do gry powrócili kędzierzynianie.

Zaliczana do grona faworytów ZAKSA kolejne dwie partie szybko wygrała (w trzecim secie pozwoliła rywalom na zdobycie jedynie 12 punktów).

O losach spotkania rozstrzygnął niezwykle wyrównany tie-break, który szczęśliwie zakończył się dla rzeszowian.

Do niespodzianki doszło w Jastrzębiu, gdzie wicemistrzowie Polski nie znaleźli recepty na Tytana AZS Częstochowę. Ekipa spod Jasnej Góry zagrała bez kompleksów i nie przestraszyła się chwalonych po wygranej z ZAKSĄ podopiecznych Igora Prielożnego. Zespół Marka Kardosa wygrał 3:1 i udowodnił, że nie przez przypadek zapowiedział w tym sezonie walkę o wysokie cele.

Najmniejszych problemów z pokonaniem Delecty Bydgoszcz 3:0 nie miał mistrz kraju PGE Skra Bełchatów. W każdym secie gracze Jacka Nawrockiego szybko wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie, którego do końca nie oddawali. Delecta w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań i po sześciu kolejkach ma na swoim koncie jedynie dwie wygrane i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

AZS Politechnika Warszawska wygrała z Indykpolem AZS UWM Olsztyn 3:0, a beniaminek Fart Kielce przegrał z Pamapolem Wielton Wieluń 1:3.

Wyniki meczów 6. kolejki i tabela PlusLiga siatkarzy:

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (26:24, 25:21, 12:25, 22:25, 15:13)

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel - Tytan AZS Częstochowa 1:3 (30:28, 21:25, 21:25, 23:25)

PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)

Fart Kielce - Pamapol Wielton Wieluń 1:3 (17:25, 25:21, 27:29, 26:28)

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, sety, punkty)

1.PGE Skra Bełchatów 6 5 1 16-7 13
2.Asseco Resovia Rzeszów 6 5 1 17-11 13
3.AZS Politechnika Warszawska 6 4 2 14-10 11
.ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 6 3 3 14-10 11
5.Tytan AZS Częstochowa 6 3 3 13-11 11