Paweł Gawlik 14.11.2010

AC Milan górą w derbach Mediolanu

Milan wygrał z Interem 1:0 w piłkarskich derbach Mediolanu. Bramkę na wagę zwycięstwa już w piątej minucie zdobył Zlatan Ibrahimovic z rzutu karnego.
Zlatan IbrahimovićZlatan Ibrahimović fot. PAP/EPA
  • Marek Lehnert podsumowuje derby Mediolanu

Ibrahimovicia w polu karnym sfaulował weteran Marco Materazzi. Ostatnie pół godziny Milan grał w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę za przepychanki na boisku ujrzał Ignazio Abate.

Po tym meczu Milan zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Serie A i po 12 kolejkach ma 26 punktów. Jeden punkt mniej ma Lazio Rzym, a trzecie miejsce z 21 punktami zajmuje Napoli. Inter ma 20 punktów i jest piąty. Przed nim w tabeli jest rywal Lecha Poznań w Lidze Europejskiej Juventus Turyn. Tabelę zamyka Bari.

Wygrane Fiorentiny i Juventusu

W sobotę piłkarze Juventusu Turyn, rywale Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europejskiej, zremisowali u siebie z Romą 1:1 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli.
"Juve" nie przegrało już ósmego meczu z rzędu. Gola dla gospodarzy zdobył w 35. minucie Vincenzo Iaquinta. Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Francesco Totti.

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce pokonała 1:0 Cesenę (gol Alberto Gilardino). Polski golkiper praktycznie nie miał w tym meczu pracy. Z kolei reprezentant drużyny Franciszka Smudy Kamil Glik nie znalazł się w kadrze Palermo na spotkanie z Catanią (3:1).