Marcin Nowak 16.11.2010

Porażka Anwilu w Pucharze Europy

Koszykarze Anwilu Włocławek od porażki rozpoczęli udział w klubowym Pucharze Europy. W pierwszym meczu Grupy H przegrali we własnej hali z Albą Berlin 74:86.
Łukasz Majewski, Anwil WłocławekŁukasz Majewski, Anwil Włocławek fot. PAP

Anwil wygrał dwie pierwsze kwarty. Po dziesięciu minutach prowadził 26:22, a do przerwy - 44:39. Goście szybko odrobili straty i w trzeciej kwarcie rozgromili włocławian 31:14.

W ostatniej, wyrównanej parti meczu, Anwilowi nie udało się odzyskać prowadzenia. W zespole Anwilu najwięcej punktów zdobył Nikola Jovanović - 20. Paul Miller dołożył 16, Chris Thomas - 14, a Andrzej Pluta - 12.

W ekipie Alby najskuteczniejszy był Immanuel McElroy - 20 pkt. W drugim meczu Grupy H Krasnyje Krylia Samara (Rosja) przegrały z zespołem Łukasza Koszarka - Pepsi Caserta (Włochy) 78:85.

W 2. kolejce, za tydzień, włocławianie zmierzą się we Włoszech z Juve Pepsi.

Anwil Włocławek - Alba Berlin 74:86 (26:22, 18:17, 14:31, 16:16)