Aneta Hołówek 19.11.2010

ŁKS mistrzem rundy jesiennej

ŁKS Łódź przewodzi tabeli 1.ligi piłkarskiej na półmetku rozgrywek. W ostatniej kolejce rundy jesiennej liderzy zremisowali na wyjeździe z Flotą Świnoujście 1:1.
ŁKS ŁódźŁKS Łódźfot. ŁKS Łódź

ŁKS Łódź remisem z Flotą Świnoujście 1:1 (1:1) przypieczętował tytuł mistrza jesieni 1. ligi piłkarskiej. Łodzianie pozostają niepokonani od 20 sierpnia. Ostatnia kolejka pierwszej rundy została rozegrana w piątek ze względu na niedzielne wybory samorządowe.

Swój bilans poprawiła także Flota, która na własnym stadionie w tym sezonie nie przegrała ani razu. Z ośmiu spotkań w Świnoujściu gospodarze wygrali pięć i trzy zremisowali.

Mecz rozpoczął się jednak po myśli gości. Artur Gieraga już w 10. minucie oszukał bramkarza Krzysztofa Żukowskiego i wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Flota jednak nie odpuściła i systematycznie atakowała. W końcu na sześć minut przed przerwą trafił do siatki napastnik z Bośni i Hercegowiny Ensar Arifovic. W drugiej połowie kibice nie zobaczyli już goli

Emocji nie zabrakło też w Bielsku-Białej, gdzie Podbeskidzie dzięki zwycięstwu nad Ruchem Radzionków 2:1 (0:1) zbliżyło się do ŁKS-u na jeden punkt.

Szybko strzelona przez gości bramka (w 3. minucie trafił Mateusz Cieluch) podcięła trochę skrzydła gospodarzom. Podopieczni Roberta Kasperczyka obudzili się w drugiej połowie. Do remisu doprowadził w 60. minucie Piotr Koman, a wynik meczu na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem ustalił Maciej Rogalski.

"Czerwoną latarnią" przed zimową przerwą jest zespół z Ząbek. Dolcan w ostatniej kolejce zremisował z Odrą Wodzisław 1:1 i nie zdołał wyprzedzić KSZO Ostrowiec, które zmierzyło się z Sandecją Nowy Sącz (0:0). Oba zespoły mają po 13 punktów, ale KSZO cieszy się znacznie lepszym bilansem bramek.

Mecz Warty Poznań z Górnikiem Łęczna przeniesiono na 24 listopada.

W ośmiu spotkaniach 17. kolejki padły 23 bramki. Sędziowie pokazali 33 żółte kartki i żadnej czerwonej. Na trybunach usiadło prawie 8 tys. widzów.