Paweł Klocek 20.11.2010

Gol Cywki w pierwszej lidze angielskiej

Tomasz Cywka zdobył gola dla Derby County w wygranym 3:2 meczu u siebie ze Scunthorpe United w 18. kolejce angielskiej Championship (zaplecze ekstraklasy).

Piłkarze Derby zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Polski pomocnik, który znajduje się w kręgu zainteresowań selekcjonera Franciszka Smudy, trafił do bramki gości już w trzeciej minucie. W drugiej połowie zaliczył jeszcze asystę przy golu na 3:1 dla gospodarzy (w 59. minucie). 22-letni zawodnik rozegrał całe spotkanie.

Cywka, który ma obecnie pewne miejsce w zespole Derby County, wystąpił w tym sezonie w 16 meczach (12 razy w podstawowym składzie), w których zdobył w sumie cztery gole i zaliczył pięć asyst.

Po 18 kolejkach piłkarze Derby mają na koncie 30 punktów. Do prowadzącego Queens Park Rangers tracą osiem punktów.

Sensacją sobotnich meczów była porażka dotychczasowego lidera - Cardiff City, który uległ u siebie Nottingham Forest 0:2. W sukcesie gości udziału nie miał jednak pomocnik reprezentacji Polski Radosław Majewski - całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.