Marcin Nowak 25.11.2010

Tylko 10 minut Gortata w meczu z Miami

Koszykarze Orlando Magic pokonali Miami Heat 104:95 w derbach stanu Floryda. Marcin Gortat rzucił w tym meczu 2 punkty.
Orlando Magic - Miami HeatOrlando Magic - Miami Heatfot. PAP/EPA

Polak grał w tym spotkaniu tylko 10 minut. Oba punkty pochodziły ze skutecznie wykonanych rzutów osobistych.

Gortat coraz mizerniej

Gortat nie oddał ani jednego rzutu z gry. Miał też dwie zbiórki i blok (przy rzucie Dwyane'a Wade'a), trzykrotnie faulował. W ostatnich 4 meczach Gortat ani razu nie zdobył więcej niż 4 punkty.

Dużo większą rolę w spotkaniu odegrał Dwight Howard, który rzucił 24 punkty i zebrał 18 piłek z tablic. W ekipie Heat tradycyjnie najwięcej punktów zdobywała Wielka Trójka: LeBron James, Chris Bosh i Dwyane Wade. Mieli oni - odpowiednio - 25, 21 i 18 punktów.

Orlando legitymuje się bilansem 10 zwycięstw i 4 porażek. Na Wschodzie lepsi są na razie tylko Boston Celtics.

Ciężki mecz San Antonio

Tymczasem koszykarze San Antonio Spurs pokonali po dogrywce Minnesota Timberwolves 113:109. Było to ich dwunaste z rzędu zwycięstwo.

Tym razem nie przyszło ono łatwo. W trzeciej kwarcie Minnesota prowadziła 64:45, a na początku czwartej kwarty - 85:71. Ostrogi odrabiały straty, a do remisu doprowadziły dopiero 16 sekund przed końcem spotkania. Gary Neal miał wówczas do wykonania trzy rzuty osobiste. I wszystkie trzy wykorzystał. W dogrywce 49 sekund przed końcem było 108:109. Wtedy trójkę trafił Matt Bonner, a w końcówce oba osobiste trafił Antonio McDyess. 26 punktów dla San Antonio rzucił Manu Ginobili, w tym 14 w czwartej kwarcie. Dla Timberwolves Kevin Love uzbierał 32 punkty i aż 22 zbiórki.

Mniej imponującą, choć również zwycięską serię mają New York Knicks. Koszykarze z Nowego Jorku pokonali 99:95 Charlotte Bobcats i był to ich piąty triumf z rzędu. Raymond Felton z Knicks miał 23 punkty i 13 asyst.

Toronto Raptors na fali

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli Toronto Raptors. Koszykarze z Kanady pokonali Philadelphia 76ers 106:90. Sixers wygrali na wyjeździe tylko jedno spotkanie w tegorocznej kampanii. W tym meczu rekordowe w tym sezonie 12 punktów i 22 zbiórki miał Reggie Evans z Raptors.

Koszykarze Boston Celtics pokonali New Jersey Nets 89:83. Najlepszy dorobek w tym sezonie zanotował Shaquille O'Neal, który rzucił 25 punktów i zanotował 11 zbiórek. 38-letni center w drugim kolejnym meczu zaliczył double-double. Był niemal bezbłędny w rzutach z gry - trafiając 9 na 10. W decydującej o losach meczu czwartej kwarcie - co nietypowe dla niego - trafił nawet 4 kolejne rzuty osobiste.

Aż dwóch dogrywek potrzebowali Chicago Bulls, by pokonać Phoenix Suns. Byki wygrały 123:115, a trzech zawodników zaliczyło double-double. Derrick Rose miał 35 punktów i 12 zbiórek, 26 punktów i 10 zbiórek miał Luol Deng, a Joakim Noah - 17 punktów i 15 zbiórek. Dla Słońc 27 punktów rzucił Grant Hill. To jego najlepszy dorobek od kwietnia 2009 roku.

Niezawodne Dallas Mavericks

Dziesiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli Dallas Mavericks, którzy pokonali 111:103 Oklahoma City Thunder. 34 punkty rzucił Dirk Nowitzki, a Tyson Chandler ustanowił rekordy sezonu - 17 punktów i 18 zbiórek. W ekipie Thunder 32 punkty miał Kevin Durant.

Trzecie kolejne zwycięstwo odnieśli Utah Jazz, którzy pokonali New Orleans Hornets 105:87. Double-double zaliczył Al Jefferson - rzucił 23 punkty i zebrał 10 piłek.
Memphis Grizzlies pokonali 105:84 Detroit Pistons. Ostatnie dwie kwarty gospodarze wygrali 58:34. Duży w tym udział Zacha Randolpha, który w całym meczu miał 21 punktów i 14 zbiórek.

Houston Rockets wygrali 111:101 z Golden State Warriors. 24 punkty i 12 zbiórek miał Luis Scola, a o punkt więcej - Kevin Martin. Było to dopiero drugie zwycięstwo Rakiet na własnym parkiecie.

W ostatnim spotkaniu Cleveland Cavaliers wygrali 83:81 z Milwaukee Bucks. Zwycięstwo zapewnił im Mo Williams, który trafił za trzy punkty równo z końcową syreną.