Paweł Klocek 27.11.2010

Piłka ręczna: Polki lepsze od Turczynek

W rozegranym w sobotę w Mielcu meczu towarzyskim reprezentacja Polski piłkarek ręcznych wygrała z Turcją 29:28 (16:16). Zwycięską bramkę zdobyła na kilkanaście sekund przed końcem Iwona Niedźwiedź.
Piłka ręczna kobiet Polska - TurcjaPiłka ręczna kobiet Polska - Turcjafot. PAP/Paweł Topolski

W niedzielę obie drużyny spotkają się po raz drugi. Będzie to dla Polek ostatni sprawdzian przed turniejem preeliminacyjnym do mistrzostw świata 2011, który w środę rozpocznie się w Lublinie.

Mecz był zacięty i wyrównany. Turczynki skutecznie grały w kontrataku, szczególnie dawała się polskiemu zespołowi we znaki Yeliz Ozel. Jednak w 24. minucie po rzucie Iwony Niedźwiedź polska drużyna uzyskała dwubramkowe prowadzenie (14:12). Po karnym Karoliny Semaniuk-Olchawy było już 16:13. Ostatnie minuty pierwszej połowy upłynęły pod znakiem przewagi rywalek, które doprowadziły do remisu 16:16.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły Turczynki. Po rzucie Yasemin Sahin w 34. min prowadziły one 20:18. W 50. minucie było już 27:23 dla zespołu gości. Finisz należał do biało-czerwonych. Na kilkanaście sekund przed końcem zwycięską bramkę zdobyła Iwona Niedźwiedź.

-Cieszę się ze zwycięstwa, choć sam nie wiem, jak ... wygraliśmy ten mecz. W grze naszej drużyny jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia. Zawodniczki mają tego świadomość. Postaramy się wspólnie wyeliminować braki, poprawić grę. Chcemy to zrobić w drugim meczu z Turcją, a przede wszystkim w turnieju preeliminacyjnym - powiedział trener Polek Kim Rasmussen.

Polska - Turcja 29:28 (16:16)

Polska: Patrycja Mikszto, Małgorzata Sadowska - Karolina Zalewska 1, Kaja Załęczna 2, Klaudia Pielesz 3, Kinga Byzdra 1, Iwona Niedźwiedź 10, Aleksandra Paluch 1, Monika Stachowska 1, Dorota Małek, Karolina Semaniuk-Olchawa 4, Joanna Dworaczyk 3, Alina Wojtas, Lucyna Wilamowska, Agnieszka Wolska, Katarzyna Gleń 1, Malwina Leśkiewicz 1, Alina Wojtas 1.

Turcja: Serpil Capar, Sevilay Imamoglu Ocal - Gulusm Bora 2, Yasemin Sahin 3, Yeliz Ozel 11, Yeliz Yilmaz 4, Nergiz Turkay, Esra Ozturk 1, Serpil Iskenderoglu 1, Cagla Yaman 2, Gonca Nahcivanli, Betul Yilmaz 3, Burcu Pirinci, Seyhan Calis 1, Esra Gundar, Derya Tinkaoglu.

Sędziowali: Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz (Polska).

Kary: Polska - 8 min; Turcja - 10.