Paweł Klocek 28.11.2010

Znakomity mecz Boruca z Juve (wideo)

Interwencje Artura Boruca w bramce uchroniły Fiorentinę od porażki z Juventusem Turyn. W sobotnim meczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej był remis 1:1.
ACF FiorentinaACF Fiorentinafot. PAP/EPA

Taki sam wynik padł w drugim spotkaniu, w którym lider tabeli AC Milan w Genui zmierzył się z Sampdorią.

Mecz w Turynie stał na bardzo wysokim poziomie. Fiorentina, po samobójczej bramce w 4. minucie Marco Motty, aż do 82. prowadziła. Boruc, który niedawno o rok przedłużył kontrakt z włoskim klubem, kilka razy popisał sie efektownymi interwencjami. Przy stracie bramki, po uderzenia Simone'a Pepe, mógł być jednak lepiej ustawiony.

Juventus jest grupowym rywalem Lecha Poznań w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Oba zespoły spotkają się w środę w meczu rewanżowym na stadionie mistrza Polski. W Turynie był remis 3:3.

Po raz piąty z rzędu zwycięstwa w lidze nie odniósł lider tabeli AC Milan. W Genui zremisował z Sampdorią 1:1, mimo że jako pierwszy zdobył gola. W 43. minucie, po asyście Zlatana Ibrahimovica, na prowadzenie mediolańczyków wyprowadził Brazylijczyk Robinho. Wyrównał w 59. minucie Giampaolo Pazzini.
Milan z 30 punktami pozostaje na prowadzeniu w tabeli. Nad Lazio Rzym ma cztery, a nad Napoli i Juventusem sześć punktów przewagi.