Aneta Hołówek 29.11.2010

Karny przesądził o zwycięstwie Washington Capitals

Bramka Rosjanina Aleksandra Owieczkina z rzutu karnego przesądziła o zwycięstwie hokeistów Washington Capitals nad Carolina Hurricanes 3:2 w niedzielnym meczu ligi NHL.
Boston Bruins - Phoenix CoyotesBoston Bruins - Phoenix Coyotesfot. PAP

Po pierwszej tercji stołeczna drużyna prowadziła 2:0, po golach Szweda Marcusa Johanssona i kolejnego rosyjskiego zawodnika Aleksandra Siemina. W 50. sekundzie drugiej odsłony kontaktowe trafienie zanotował Erik Cole, a trzy sekundy przed końcową syreną do remisu doprowadził Eric Staal.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, zaś w karnych znakomicie spisał się rosyjski bramkarz Capitals Siemion Warłamow, który nie dał się pokonać żadnemu z trzech graczy Hurricanes.

W punktacji kandyjskiej (bramki+punkty) Owieczkin zajmuje trzecie miejsce - 32 (10+22), a Siemin czwarte - 30 (18+12). Prowadzi Sidney Crosby z Pittsburgh Penguins - 40 (18+22), przed Stevenem Stamkosem z Tampa Bay Lightning - 39 (21+18).
W dwóch pozostałych niedzielnych spotkaniach także triumfowali gospodarze - zespół Detroit Red Wings pokonał Columbus Blue Jackets 4:2, a Atlanta Thrashers wygrał z Boston Bruins 4:1.

Na lodowisku w Detroit jako pierwsi gola strzelili goście (Derick Brassard), ale w drugiej tercji, w zaledwie 14 sekund, bramki dla "Czerwonych Skrzydeł" uzyskali Niklas Kronwall i Darren Helm. Na początku ostatniej odsłony rezultat podwyższył Valtteri Filppula.
Ciekawie zrobiło się w końcówce potyczki, gdy do stanu 2:3 doprowadził RJ Umberger. Do końca było jeszcze 91 sekund, dlatego "Niebieskie Kurtki" wycofały bramkarza. Ten manewr się nie powiódł, bowiem w 59.01 min krążek w pustej bramce umieścił Danny Cleary.

Z kolei w Atlancie miejscowi hokeiści już po kwadransie wygrywali 3:0 (Evander Kane, Dustin Byfuglien, Jim Slater). Bruins oddali znacznie więcej strzałów (41:26), ale tylko uderzenie Blake'a Wheelera okazało się skuteczne. Wynik ustalił w 40. minucie Niclas Bergfors.

Wyniki niedzielnych meczów hokejowej ligi NHL:

Washington Capitals - Carolina Hurricanes      3:2 (po karnych)

2. Vancouver 12 3 7 68:59 27
3. Minnesota 11 2 9 56:62 24
4. Calgary 9 2 12 64:69 20
5. Edmonton 6 4 12 55:88 16