Marcin Nowak 01.12.2010

Druga porażka Muszyny w Lidze Mistrzyń

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszyna przegrały drugi mecz w Lidze Mistrzyń. Tym razem polski zespół przegrał na wyjeździe z VakifGunes TTelekom Stambuł 1:3 (16:25, 25:22, 14:25, 24:26)
Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna - Zariecze Odincowo Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna - Zariecze Odincowo fot.PAP/Grzegorz Momot

Nie udało się odnieść drużynie z Muszyny pierwszego zwycięstwa w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W pierwszej kolejce przegrała u siebie 2:3 (mimo, że prowadziła w setach 2:0) z rosyjskim Zarieczem Odincowo, zaś w środę uległa na wyjeździe zespołowi Małgorzaty Glinki-Mogentale VakifGunes TTelekom Stambuł.

Polki szybko przekonały się, że turecki zespół jest bardzo groźny. "Mineralne" nie potrafiły dobrze przyjąć zagrywki rywalek i gospodynie objęły kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca partii.

Muszynianka zdołała otrząsnąć się po niepowodzeniu i drugiego seta wygrała do 22. Jednak Polki nie były w stanie iść za ciosem, a po tym jak w trzecim secie gładko przegrały 14:25 wydawało się, że nawet nie są w stanie podjąć walki o tie-break.

Początek ostatniego seta faktycznie wskazywał na szybką porażkę Muszynianki. Rywalki prowadziły kilkoma punktami i trener polskiej drużyny Bogdan Serwiński wziął czas, jednak był tak zdenerwowany, że odszedł na bok, a uwagi siatkarkom przekazywał jego asystent.

Nieoczekiwanie Muszynianka dogoniła rywalki (prowadziła nawet 20:16, 22:18), zaś o zwycięstwie w tej partii decydowała gra na przewagi. W niej skuteczną bronią Turczynek okazał się blok.

Następne spotkanie w LM Bank BPS Fakro Muszynianka znów rozegra na wyjeździe - 7 grudnia zmierzy się z Crveną Zvezdą Belgrad.

VakifGunes TTelekom Stambuł - Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna 3:1 (25:16, 22:25, 25:14, 26:24)

VakifGunes TTelekom: Jelena Nikolic, Małgorzata Glinka-Mogentale, Goezde Sonsirma, Bahar Toksoy, Oezge Cemberci Kirdar, Maja Poljak, Gizem Gueresen (libero) oraz Nilay Oezdemir Benli, Gueldeniz Oenal, Seray Altay

Bank BPS Fakro Muszynianka: Debby Stam-Pilon, Aleksandra Jagieło, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Gajgał, Agnieszka Bendarek-Kasza, Joanna Kaczor, Mariola Zenik (libero) oraz Agnieszka Śrutowska, Caroline Wensink, Klaudia Kaczorowska, Kinga Kasprzak.