Aneta Hołówek 04.12.2010

Rangersi górą w derbach Nowego Jorku

Hokeiści New York Rangers pokonali New York Islanders 2:0 w piątkowym meczu derbowym w lidze NHL. Bramki strzelili Marc Staal i Brian Boyle. Na trybunach było 18 200 widzów.
Rangersi górą w derbach Nowego Jorkufot. PAP

Po raz czwarty w tym sezonie czyste konto zachował szwedzki bramkarz Rangers Henrik Lundqvist.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie, a drugi gol padł trzy sekundy przed końcową syreną, kiedy "Wyspiarze", najsłabszy zespół obecnych rozgrywek, wycofali bramkarza, 41-letniego Dwayne'a Rolosona.

Najbardziej efektowną wygraną zanotowali w piątek zawodnicy Buffalo Sabres, którzy pokonali Columbus Blue Jackets 5:0. "Szable" miały zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o liczbę strzałów (37:19), a krążek w siatce umieścili kolejno Jochen Hecht (6), Jason Pominville (15), Drew Stafford (33), Tyler Ennis (56) i Thomas Vanek (60). Trzy z pięciu trafień padły w okresie gry w liczebnej przewadze Sabres.

O zwycięstwie Carolina Hurricanes nad Colorado Avalanche 2:1 przesądziła bramka Brandona Suttera w 76. sekundzie dogrywki. Hurricanes prowadzili 1:0 po golu Jeffa Skinnera (45), a wyrównał Milan Hejduk (53).

Z kolei hokeiści Minnesota Wild ulegli Calgary Flames 2:3, a autorem decydującej bramki w serii karnych był Rene Bourque.

Wyniki piątkowych meczów w hokejowej lidze NHL:

New York Rangers - New York Islanders        2:0
Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche 2:1 (po dogrywce)
Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 0:4
Minnesota Wild - Calgary Flames 2:3 (po karnych)

2. Colorado 13 9 3 86 76 29
3. Minnesota 11 11 3 60 72 25