Paweł Klocek 05.12.2010

Morgenstern królem Lillehammer

Adam Małysz zajął dziewiąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w Lillehammer. Wygrał po raz drugi z rzędu Austriak Thomas Morgenstern.
Thomas MorgensternThomas Morgenstern fot. PAP/EPA

Drugie miejsce zajął Fin VIlle Larinto, a trzecie Szwajcar Simon Ammann. Po pierwszej serii Małysz zajmował 11. miejsce ze skokiem na odległość 126,5. W drugiej serii nasz skoczek uzyskł trzy metry więcej i awansował o dwie pozycje.

Po pierwszym skoku na prowadzeniu był wczorajszy zwycięzca Thomas Morgenstern, który skoczył 135 metrów. W drugiej serii Austriak oddał skok o dwa metry dłuższy i bezapelacyjnie wygrał konkurs. Dzięki temu umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W drugiej serii z trzeciego na drugie miejsce awansował Ville Larinto, który skoczył 134,5 i 136 metrów. Ostatnie miejsce na podium zajął Simon Ammann, który miał wyniki 134 i 137,5 m.

Na 16. pozycji konkurs ukończył Kamil Stoch, który skoczył 126 i 128 metrów. W pierwszej serii skakali także Marcin Bachleda, Dawid Kubacki i Stefan Hula, którzy zajęli odpowiednio 39., 44. i 47. miejsce i nie zakwalifikowali się do finałowej serii.

Morgenstern w klasyfikacji generalnej ma 325 punktów. Drugie miejsce zajmuje Ville Larinto, który ma 252 punkty. Na trzeciej pozycji jest Austriak Andreas Kofler, który zgromadził 250 punktów. Małysz jest na ósmej pozycji z dorobkiem 132 punktów. Kamil Stoch zajmuje 21. pozycję (35), a Stefan Hula jest na 41. miejscu (2).