Aneta Hołówek 12.12.2010

"Celtowie" z Bostonu rozgromili Bobcats

Koszykarze Boston Celtics rozgromili w Charlotte tamtejszych Bobcats 93:62 w jednym z ośmiu sobotnich meczów ligi NBA.
Boston Celtis walczy z Los Angeles LakersBoston Celtis walczy z Los Angeles Lakersfot. PAP/EPA

Gospodarze tylko raz w historii zdobyli w jednym meczu mniej punktów. Na inaugurację poprzedniego sezonu 59:92 ulegli... "Celtom".

W zespole Bobacts tylko dwóch zawodników zdobyło więcej niż dziesięć punktów: Nazr Mahammed - 14 i Stephen Jackson - 13. Wśród zwycięzców po 16 zapisali na swoim koncie Ray Allen i Glen Davies. Celtics wygrali po raz 10. z rzędu.

Jeszcze bardziej imponującą serią mogą się pochwalić koszykarze Dallas Mavericks, którzy odnotowali 12. kolejny triumf. Tym razem we własnej hali pokonali Utah Jazz 103:97.
Po siedmiu minutach gospodarze prowadzili już 29:4. "Jazzmani" w czwartej kwarcie doprowadzili do remisu, ale Mavericks na więcej im nie pozwolili.

Znów doskonale spisał się Dirk Nowitzki. Niemiec zdobył 31 punktów i miał 15 zbiórek. Co więcej, w drugim meczu z rzędu mógł się pochwalić ponad 80-procentową skutecznością rzutów z gry. W pokonanej drużynie na wyróżnienie zasługuje Deron Williams - 34 pkt.
Najdłuższa seria zwycięstw w historii drużyny z Teksasu miała miejsce w sezonie 2006/07. Licznik zatrzymał się wtedy na 17.

Z pokonaniem Sacramento Kings, jednego z najsłabszych zespołów NBA, problemów nie miała ekipa Miami Heat. Przyjezdni wygrali 104:83, a 36 pkt zdobył Dwyane Wade.

4. Portland 12 11 .522
5. Minnesota 6 18 .250