Aneta Hołówek 17.12.2010

Montreal Canadiens wygrywają u siebie

W meczu dwóch czołowych zespołów Northeast Division ligi hokeja na lodzie NHL Montreal Canadiens pokonali u siebie Boston Bruins 4:3.
Maxim Lapierre Montreal Canadiens 510Maxim Lapierre Montreal Canadiens 510fot. Wikipedia

Bramki dla gospodarzy strzelili: Mike Cammalleri, Maxim Lapierre, Max Pacioretty i Brian Gionta, a dla pokonanych, których od rywali dzielą cztery punkty, Blake Wheeler, Marc Savard i Milan Lucic.

Spotkanie obserwowała rekordowa liczba widzów kolejki - 21 273.

Ostatnia drużyna Northwest Division Edmonton Oilers zwyciężyła u siebie Columbus Blue Jackets 6:3, głównie dzięki zdobywcy dwóch bramek Jordanowi Eberle. Pierwszego gola w karierze dla "Nafciarzy" zaliczył Linus Omark, popisując się ponadto dwoma asystami. Wszystkie trzy bramki dla pokonanych (szósta porażka z rzędu) strzelił 32-letni Szwed Kristian Huselius.

Calgary Flames w ciągu 57 sekund zaaplikowali Toronto Maple Leafs trzy gole w wygranym meczu u siebie 5:2. W 36 minucie do bramki "Liści Klonowych" trafili Alex Tanguay i Olli Jokinen, a w następnej Rene Bourque.

Po raz drugi od 22 spotkań rywalizację z Anaheim Ducks wygrali New York Islanders. W czwartek "Wyspiarze" pokonali Kalifornijczyków u siebie 3:2. Trzy bramki, w 99-sekundowym odstępie w 16-17 minucie pierwszej tercji, strzelili dla gospodarzy P.A. Parenteau, Blake Comeau i Matt Moulson.

Sukces San Jose Sharks w Dallas z miejscowymi Stars 4:3 zapewnił w dogrywce pierwszoroczniak Logan Couture, zaliczając piętnastego gola w sezonie.

Na czele klasyfikacji najskuteczniejszych znajduje się dwójka Kanadyjczyków. Prowadzi Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins) - 54 pkt (za 26 bramek i 28 asyst). Drugi jest Steven Stamkos (Tampa Bay Lightning) - 44 (24+20), a trzeci Szwed Daniel Sedin (Vancouver Canucks) - 37 (16+21). Crosby rozegrał 33, Stamkos 31, a Sedin 29 meczów.

Wyniki czwartkowych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

New York Islanders - Anaheim Ducks       3:2
New York Rangers - Phoenix Coyotes 4:3 (po karnych)
Atlanta Thrashers - Carolina Hurricanes 2:3 (po karnych)
Montreal Canadiens - Boston Bruins 4:3
Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 5:2
Minnesota Wild - Ottawa Senators 1:3
Dallas Stars - San Jose Sharks 3:4 (po dogr.)

3. Calgary 14 15 3 89 93 31
4. Minnesota 13 13 4 72 89 30