Paweł Klocek 26.12.2010

Drużyny z Manchesteru na "górze"

United pokonał Sunderland 2:0, a drużyna City wygrała z Newcastle United 3:1. Ekipy Manchesteru aktualnie zajmują pierwsze i drugie miejsce w tabeli angielskiej Premier League. W poniedziałek mecz Arsenal-Chelsea.
Carlos Tevez, kapitan Manchester CityCarlos Tevez, kapitan Manchester Cityfot. PAP/EPA

Liderzy rozgrywek dzięki zwycięstwu odniesionemu na Old Trafford mogą być pewni, że nawet po poniedziałkowym szlagierowym spotkaniu Arsenal - Chelsea będą znajdować się na czele tabeli.

Wygraną dał "Czerwonym Diabłom" Dymitar Berbatow, który zdobył oba gole - w 5. i 57. minucie spotkania. Bułgar, który prowadzi w klasyfikacji strzelców, ma na koncie już 13 bramek. Manchester United w 17 rozegranych meczach zgromadzili 37 punktów.

Na drugie miejsce w tabeli wskoczyli rywale zza miedzy - Manchester City, którzy wygrali 3:1 na wyjeździe z Newcastle United po dwóch bramkach Carlosa Teveza oraz jednej Garretha Barry'ego i mają 35 punktów (zdobytych jednak w 19 meczach).

Szansę na wyprzedzenie The Citizens ma jutro Arsenal, prawdopodobnie z Łukaszem Fabiańskim w bramce. "Kanonierzy" podejmą Chelsea (oba zespoły rozegrały na razie po 17 meczów).

Z walki o najwyższe miejsca nie rezygnuje Tottenham Hotspur, który pokonał na wyjeździe Aston Villę 2:1 po dwóch golach Rafaela van der Vaarta. "Koguty" wygrały, mimo iż od 28. minuty grały osłabione - czerwoną kartkę otrzymał Jermaine Defoe. Tottenham w 18 meczach zgromadził 30 punktów.

W pozostałych rozegranych dziś meczach Premier League Fulham przegrał z West Ham United 1:3, Blackburn uległ Stoke City 0:2, Bolton pokonał West Bromwich Albion 2:0, a Wolverhampton przegrał z Wigan Athletic 1:2. Spotkania Blackpool - Liverpool i Everton - Birminhgam City zostały przełożone z powodu nie nadającej się do gry po ostatnich śnieżycach i mrozach murawy.