Paweł Klocek 28.12.2010

Trzecia porażka Atomu Trefl

Bez zwycięstwa w odbywającym się w Bazylei międzynarodowym turnieju pozostają siatkarki Atomu Trefl Sopot. W swym trzecim meczu wiceliderki PlusLigi przegrały z włoskim zespołem Sirio Perugia 0:3 (17:25, 19:25, 22:25).
Radość zawodniczek Atomu Trefl SopotRadość zawodniczek Atomu Trefl Sopot fot.PAP/Adam Warżawa

W pierwszym secie kontuzji stawu skokowego doznała turecka przyjmująca Neriman Ozsoy. W tym meczu nie zagrały ponadto Włoszka Simona Rinieri oraz Eleonora Dziękiewicz.

W szwajcarskiej imprezie bierze udział pięć drużyn. W poniedziałek Atom Trefl rozegrał dwa spotkania, w których uległ po 2:3 Volero Zurich oraz Dutch All Stars z Holandii. W środę zawodniczki z Sopotu czeka czwarty i ostatni pojedynek. Ekipa prowadzona przez trenera Alessandro Chiappiniego zmierzy się z brazylijskim Volei Futuro.

Siatkarki Atomu Trefl, wykorzystując przerwę w ligowych rozgrywkach (ich mecz z KPSK Stal Mielec został przełożony), pojechały do Bazylei w najsilniejszym składzie.