Paweł Gawlik 03.01.2011

Hołowczyc w czołówce Rajdu Dakar

Krzysztof Hołowczyc zajmuje piąte miejsce w Rajdzie Dakar. Jadący BMW polski kierowca na mecie drugiego etapu ponownie zajął szóste miejsce
Krzysztof Hołowczyc na trasie Rajdu DakarKrzysztof Hołowczyc na trasie Rajdu Dakarfot. PAP/EPA

Trasa drugiego etapu prowadziła z Cordoby do San Miguel i miała 324 kilometry odcinka specjalnego.

Najszybszy okazał się po raz drugi z rzędu Hiszpan Carlos Sainz, który wyprzedził Nassera Al-Attiyaha z Kataru i Francuza Stephane'a Peterhansela.

Dzięki temu zwycięstwu Carlos Sainz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Peterhansel jest drugi, a Al-Attiyah trzeci. Krzysztofa Hołowczyca wyprzedza jeszcze Giniel de Villiers z RPA.

Wśród motocyklistów najszybszy na drugim etapie był Francuz Cyril Despres, który został liderem klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Hiszpan Marc Coma, a trzecie Francuz David Casteau. Na 24. pozycji do mety dojechał Marek Dąbrowski, który w klasyfikacji generalnej jest na 19. pozycji. Na 25. miejscu uplasował się Jacek Czachor, który jest 23. w klasyfikacji rajdu.