Paweł Klocek 08.01.2011

Szczęsny bronił, Arsenal zremisował z Leeds

W meczu trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Anglii Arsenal Londyn zremisował na własnym stadionie z Leeds United 1:1. Bramki "Kanonierów" strzegł Wojciech Szczęsny. Rozegrał dobre spotkanie, a gola wpuścił po strzale z rzutu karnego.
Wojciech SzczęsnyWojciech Szczęsnyfot. PAP

Zajmujący piąte miejsce w Championship (odpowiedniku polskiej 1. ligi) goście prowadzenie objęli w 54. minucie. Arsenal przed sensacyjnym wyeliminowaniem uratował Cesc Febregas. Hiszpan także z rzutu karnego bramkę zdobył w 90. minucie. O awansie zadecyduje powtórka spotkania (18 stycznia), do której dojdzie na stadionie w Leeds.

W czwartej rundzie jest natomiast Nottingham Forest. Zespół Radosława Majewskiego 2:1 wygrał na wyjeździe z Preston North End. Polak mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

W niedzielę odbędzie się najciekawiej zapowiadające się spotkanie trzeciej rundy. Manchester United zmierzy się na Old Trafford z Liverpoolem. Będzie to debiut Kenny'ego Dalglisha w roli trenera "The Reds". W sobotę, jeden z najskuteczniejszych zawodników w historii klubu z Anfield Road, zastąpił Roya Hodgsona.