Aneta Hołówek 12.01.2011

Miażdżące zwycięstwo Lakersów

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali najgorszy zespół NBA aż 112:57. Gospodarze stracili najmniej punktów w historii zespołu.
Kobe BryantKobe Bryant fot. PAP/EPA

Dotychczas rekordowo niska rywali Lakers wynosiła 66 punktów. Cavaliers zdecydowanie pobili ten niechlubny rekord. Już po pierwszych dwóch kwartach Lakers prowadzili 57:25.

To spowodowało, że Phil Jackson zaczął oszczędzać niektórych zawodników. Najdłużej - przez 31 minut zagrał Pau Gasol. Kobe Bryant spędził na parkiecie 25 minut. Lakers podzielili się zdobyczą punktową. Najwięcej - tylko 15 - zdobył Andrew Bynum.

Minnesota Timberwolves przegrali z San Antonio Spurs 96:107. Było to szesnaste z rzędu zwycięstwo gości nad tym rywalem. Dla gospodarzy była to piąta porażka z rzędu.

Timberwolves w ciągu 10 sekund trzeciej kwarty złapali pięć technicznych fauli. Dwa z nich otrzymał trener Kurt Rambis. Goście wykorzystali wówczas wszystkie pięć rzutów osobistych i doszli od stanu 68:62 do 73:62.

Dwunaste zwycięstwo na wyjeździe odnieśli New York Knicks, którzy pokonali Portland Trail Blazers 100:86. 23 punkty dla gości rzucił Amare Stoudemire. 17 punktów i 14 zbiórek miał natomiast Raymond Felton.

Dużo punktów padło w meczu drużyn z dołów NBA. Washington Wizards pokonali po dogrywce Sacramento Kings 136:133. Dla zwycięzców 43 punkty - najwięcej w karierze - rzucił Nick Young.

Philadelphia 76ers przegrali z Indiana Pacers 103:111. Dla gości było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 30. listopada. 27 punktów dla nich rzucił Danny Granger.
Z powodu śnieżycy nie odbyło się spotkanie Atlanta Hawks-Milwaukee Bucks.

Koszykarze Phoenix Suns, z Marcinem Gortatem w składzie, przegrali na wyjeździe z Denver Nuggets 98:132. Była to ich ósma porażka w dziesięciu spotkaniach.

Trener Phoenix zdecydował się wystawić w pierwszej piątce dwóch nominalnych centrów. Żadnym z nich nie był jednak Marcin Gortat, rozpoczynający spotkanie z ławki

rezerwowych. Polak grał łącznie przez 17 minut i rzucił w tym czasie 11 punktów. Trafił 5 z 8 rzutów z gry oraz jedyny rzut osobisty. Ponadto miał 3 zbiórki. Trzykrotnie też faulował, raz tracił piłkę. Tyle samo punktów co Gortat miał center pierwszej piątki

Channing Frye oraz rezerwowy Goran Dragić. Po 15 mieli Steve Nash i Vincent Carter.

Phoenix Suns stopniowo oddalają się od udziału w play-off. Obecnie zajmują 10. miejsce w Konferencji Zachodniej z dorobkiem 15 zwycięstw i 21 punktów.

Wyniki wtorkowych meczów koszykarskiej ligi NBA:

Denver Nuggets - Phoenix Suns              132:98
Los Angeles Lakers - Cleveland Cavaliers 112:57
Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 96:107
Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 103:111
Portland Trail Blazers - New York Knicks 86:100
Washington Wizards - Sacramento Kings 136:133 (po dogrywce)

4. Portland 20 19 .513
5. Minnesota 9 30 .231