Paweł Klocek 16.01.2011

Blamaż Realu, Barcelona odskakuje

Real Madryt tylko zremisował na wyjeździe z outsiderem - Almerią 1:1 w niedzielnym meczu ekstraklasy piłkarskiej Hiszpanii. Z kolei Barcelona pewnie pokonała Malagę 4:1.
Carles Puyol - FC BarcelonaCarles Puyol - FC Barcelonafot. PAP/EPA

W tym sezonie zarówno Katalończycy, jak i podopieczni Jose Mourinho, praktycznie nie tracili punktów ze słabeuszami.

Na stadionie Igrzysk Śródziemnomorskich w Almerii kibice do przerwy nie obejrzeli bramek, zabrakło też większych emocji. Po zmianie stron "Królewscy" podkręcili tempo, zdecydowanie zaatakowali, ale spotkali się z bezlitosną kontrą - w 60. minucie sensacyjne prowadzenie zapewnił gospodarzom Argentyńczyk Jose Leonardo Ulloa. Wyrównanie padło dopiero w 77. minucie - gola strzelił rezerwowy Esteban Granero.
W doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo był bardzo bliski zdobycia zwycięskiej bramki, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Słabszy dzień Realu bezlitośnie wykorzystała Barcelona, pewnie pokonując na Camp Nou Malagę 4:1. Dwie bramki strzelił David Villa, a po jednej - Andres Iniesta i Pedro. Na półmetku sezonu Katalończycy pobili rekord Primera Division - w 19 meczach zgromadzili aż 52 punkty (17 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka). Poprzedni rekord - 50 punktów, z sezonu 2008/09, należał także do drużyny prowadzonej przez Pepe Guardiolę.