Aneta Hołówek 17.01.2011

Wolski strzela, ale Rangersi przegrywają

Drużyna Wojtka Wolskiego New York Rangers przegrała z Philadelphia Flyers 2:3 w meczu ligi NHL. Wolski zdobył jednego gola dla swojego zespołu i asystował przy kolejnym.
Wolski strzela, ale Rangersi przegrywająfot. PAP

Flyers, liderzy Konferencji Wschodniej, już po kwadransie prowadzili 2:0. Trafiali Jeff Carter i Ville Leino. W drugiej tercji kapitan Lotników Mike Richards zdobył gola mimo liczebnego osłabienia swojego zespołu.

Do odrabiania strat nowojorczycy zabrali się dopiero w trzeciej tercji. W dziesiątej minucie tej odsłony Wolski trafił do siatki. To jego ósmy gol w sezonie i drugi w nowych barwach. Asystowali mu: Derek Stepan i Mats Zuccarello. Ten ostatni zmniejszył rozmiary porażki na 2:3, przy asystach Wolskiego i Stepana.

Niemal identyczny przebieg miało spotkanie Anaheim Ducks-Edmonton Oilers. Tym razem 3:2 wygrali gospodarze i to oni prowadzili 3:0 po golach Luki Sbisy i dwóch trafieniach Teemu Selanne. Goście szybko zaczęli odrabiać straty. Jescze w końcówce drugiej odsłony w odstępie 26 sekund gole zdobywali: Magnus Paajarvi i Sam Gagner.

Mimo że Oilers mieli na to całą trzecią tercję - nie zdołali wyrównać Po trzech kolejnych porażkach zwycięstwo odnieśli Washington Capitals. Hokeiści ze stolicy USA pokonali ekipę ze stolicy Kanady - Ottawa Senators 3:1.

Na początku spotkania nic nie wskazywało na ich zwycięstwo. "Senatorowie" prowadzili po golu Mike'a Fishera. Tak było do trzeciej tercji. Wówczas Brooks Laich i John Carlson trafili w odstępi e 45 sekund dając swojej drużynie prowadzenie 2:1. Wynik przypieczętował Jason Chimera.

Do sporej niespodzianki doszło w St. Paul. Minnesota Wild pokonali liderów Konferencji Zachodniej Vancouver Canucks 4:0. Dla drużyny z Vancouver była to druga w ostatnich trzech meczach porażka bez zdobyczy bramkowej.

Gole zdobywali doświadczeni zawodnicy: Andrew Brunette, Martin Havlat, Matt Cullen i John Madden.

Obrońcy Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks pokonali Nashville Predators 6:3. Dzień wcześniej to drużyna z Tennessee była górą. Tym razem o zwycięstwie gospodarzy zdecydowała trzecia tercja, w której zdobyli cztery gole. Dwa z nich należały do Troya Brouwera, który trafiał w odstępie 40 sekund. Dwukrotnie dla Blackhawks trafił też Dave Bolland.