Paweł Klocek 20.01.2011

Argentyna wywalczyła awans

Argentyna jako jedyna reprezentacja spoza Europy zakwalifikowała się z Grupy D do drugiej fazy rozgrywanych w Szwecji mistrzostw świata piłkarzy ręcznych.
Argentyna - ChileArgentyna - Chile fot. PAP/EPA

Awans zapewniła sobie po zwycięstwie nad Chile 35:25 (15:13). Z rywalizacji o medale odpadła Korea Południowa, mimo pokonania Słowacji 31:26 (14:10). Argentyńczycy potrzebowali w meczu z Chile co najmniej remisu, aby dostać się do najlepszej dwunastki turnieju. W pierwszej połowie spotkania gra była wyrównana, ale zmotywowani

"Albicelestes", którzy przedwczoraj sensacyjnie pokonali Szwedów, w przerwie zmobilizowali się i po kilku minutach przesądzili kwestię awansu na swoja korzyść. Argentyna do drugiej fazy mistrzostw zabiera dwa punkty, wywalczone ze Szwecją. Jedynym zespołem, który pokonał graczy z Ameryki Południowej, byli Polacy (24:23 w sobotę).