Aneta Hołówek 22.01.2011

Udany występ Polaków w Bundeslidze

Adam Matuszczyk zdobył gola dla FC Koeln w sobotnim meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec, wygranym z Werderem Brema 3:0.
Lucas Barrios (L) i Shinji Kagawa (P) z Borussii DortmundLucas Barrios (L) i Shinji Kagawa (P) z Borussii Dortmundfot. PAP/EPA

Do 85. minuty w zespole gospodarzy grał Sławomir Peszko i zanotował asystę.

21-letni reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 33. minucie gry. To jego drugie trafienie w w tym sezonie. W drugiej połowie został ukarany żółtą kartką. Był na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Pozostałe dwa gole dla broniącej się przed spadkiem drużyny z Kolonii zdobył urodzony w Gliwicach reprezentant Niemiec Lukas Podolski. Przy jego drugiej bramce asystował Sławomir Peszko. Były zawodnik Lecha Poznań grał do 85. minuty.
FC Koeln z dorobkiem 19 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli Bundesligi.

Liderzy Bundesligi, Borussia Dortmund, zremisowali 1:1 z VFB Stuttgart. W spotkaniu wystąpiło trzech Polaków.

Jedynego gola dla Borussii w tym spotkaniu zdobył w 43. minucie Mario Goetze. Wyrównał w 84. minucie Pavel Pogrebnyak.

Mecz na boisku rozpoczęło trzech Polaków: Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski.

Ten ostatni został zmieniony w 63. minucie przez Lukasa Barriosa. Lewandowski i Piszczek rozegrali pełne 90 minut.