Paweł Gawlik 23.01.2011

90 minut Glika w Serie A

Inter Mediolan doznał pierwszej porażki pod wodzą Leonardo, przegrywając w 21. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej na wyjeździe z Udinese 1:3.
Antonio di Natale (Udinese)Antonio di Natale (Udinese)fot. PAP/EPA

Brazylijski trener objął zespół w pierwszy dzień świąt, po tym jak władze mediolańskiej ekipy rozwiązały umowę z Rafaelem Benitezem.

Pierwszą bramkę strzelił dla Interu Dejan Stankovic już w 16. minucie, ale kolejne trzy uzyskali rywale. Jedną z nich zapisał na konto najlepszy strzelec ligi Antoni di Natale. Było to jego 15 trafienie w sezonie.

Porażka - pierwsza po pięciu zwycięstwach, przy jednoczesnej wygranej Napoli z Bari na wyjeździe 2:0, zepchnęła mediolańczyków na piątą pozycję w tabeli. W Bari 90. minut zagrał wypożyczony z Palermo Kamil Glik.

- Udinese zagrało znakomite spotkanie. W takiej dyspozycji każdemu byłoby trudno pokonać Udinese. Doskonała gra rywali nie może być dla nas wymówką. Zagraliśmy źle. Styl jaki zaprezentowaliśmy to ujma dla takiego klubu jak Inter - powiedział Leonardo, który nie mógł skorzystać z trzech podstawowych, kontuzjowanych zawodników: Brazylijczyka Julio Cesara, Holendra Wesleya Sneijdera i Argentyńczyka Diego Milito.

Wygrał także trzeci zespół AS Roma - w sobotę 3:0 z Cagliari.

Fiorentina z Arturem Borucem w składzie zremisowała 1:1 z beniaminkiem Lecce. Polak nie miał szans przy strzale Davida Di Michele w 29. miucie. Ten sam piłkarz nie wykorzystał jednak tuż przed przerwą rzutu karnego, trafiając w słupek. Zespół z Toskanii zajmuje 11. miejsce w Serie A.

W ostatnim wieczornym spotkaniu lider rozgrywek AC Milan wygrał z Ceseną 2:0. Obie bramki padły w doliczonym czasie gry pierwszej i drugiej połowy. Przed przerwą do własnej siatki piłkę skierował Maximiliano Pellegrino, a tuż przed gwizdkiem wynik ustalił Zlatan Ibrahimovic. Szwed uzyskał 12. gola w sezonie.