Paweł Klocek 25.01.2011

Szczęśliwe zwycięstwo Manchesteru

Zespół z Manchesteru po pierwszej połowie przegrywał z Blackpool już 0:2, mimo tego udało się mu ostatecznie wygrać 3:2, w zaległym meczu angielskiej ekstraklasy.
Dimitar Berbatov - Manchester United i Ian Evatt - BlackpoolDimitar Berbatov - Manchester United i Ian Evatt - Blackpool fot. PAP/EPA

Spotkanie dla gości z Manchesteru nie zaczęło się dobrze. Pierwszą bramkę już w 15. minucie dla Blackpool strzelił głową Craig Cathcart. Mimo prowadzenia gospodarze poszli za ciosem i kontynuowali niezwykle agresywny, intensywny atak. To zaowocowało drugą bramką strzeloną tuż przed przerwą przez DJ Campbell (43. minuta).

W drugiej połowie obraz gry znacznie się odmienił. Obydwa zespoły prowadziły bardzo otartą grę, nastawioną na wymianę ciosów. W tej walce lepszy okazał się jednak Manchester United, który mimo zwyciestwa rozgrywał jeden z gorszych spotkań w tym sezonie.