Paweł Klocek 29.01.2011

PŚ w judo: Siódme miejsce Marty Kubań w Sofii

Marta Kubań (Gwardia Warszawa) zajęła siódme miejsce w kategorii 52 kg w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Świata judoczek w Sofii. W eliminacjach tej wagi odpadła Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk).

Kubań po wygranych z Bułgarką Tatianą Łazarową i Białorusinką Darią Skrypnik, w ćwierćfinale przegrała z Japonką Yuki Hashimoto, zaś w walce repesażowej uległa Niemce Mareen Kraeh.

Z kolei Pawlikowska w inauguracyjnym pojedynku nie sprostała innej niemieckiej zawodniczce - Jacqueline Lisson.

W niedzielę w bułgarskiej stolicy rywalizować będą dwie Polki: Katarzyna Kłys (70 kg, Wisła Kraków) i Katarzyna Furmanek (78 kg, AZS AWFiS Gdańsk).

W ubiegłym roku Kubań i Kłys zdobyły srebrny medal drużynowych mistrzostw Europy w Wiedniu.