Aneta Hołówek 02.02.2011

Bramkarz Tampa Bay bohaterem

Bramkarz Tampa Bay Lightning Dwayne Roloson był bohaterem spotkania z Philadelphia Flyers w hokejowej lidze NHL. Jego zespół pokonał najlepszą obecnie drużynę Konferencji Wschodniej 4:0.
Tampa Bay LightningTampa Bay Lightningfot. PAP/EPA

Roloson, który na początku stycznia przeszedł do ekipy z Florydy z New York Islanders, obronił 38 strzałów i nie puścił gola po raz czwarty w sezonie.

- Dostosowałem się tylko do poziomu kolegów - zaznaczył 41-letni bramkarz.

- Skromniś. Oddaliśmy prawie 40 strzałów, a w kilku innych przypadkach było gorąco pod bramką miejscowych. Za każdym razem Dwayne zachował spokój i opanowanie, podejmując najlepsze decyzje. To jeden z takich wieczorów, kiedy jeden facet wszystko zmienia - powiedział szkoleniowiec Flyers Peter Laviolette.

Krążek dwukrotnie w bramce gości umieścił Teddy Purcell. Tampa Bay Lightning zajmują drugie miejsce na Wschodzie, a w tym sezonie wygrali wszystkie trzy mecze z "Lotnikami".
W ślady Rolosona poszedł Niklas Backstroem. Fiński bramkarz Minnesota Wild zachował czyste konto w meczu z Los Angeles Kings, który gospodarze wygrali w karnych 1:0. Jedynego gola zdobył Pierre-Marc Bouchard. "Królowie" po raz pierwszy w tym sezonie przegrali rywalację w karnych, pięć poprzednich rozstrzygnęli na swoją korzyść.

San Jose Sharks zdołali odrobić stratę trzech bramek i wygrali u siebie z Phoenix Coyotes 5:3. Niemal do końca drugiej tercji gospodarze przegrywali 0:3. Osiem sekund przed końcem tej części gry trafił do bramki rywali Joe Pavelski, a 84. sekundzie ostatniej zmniejszył straty do jednego gola, a na prowadzenie (4:3) miejscowi wyszli w 44. minucie.
Spory wpływ na odwrócenie losów meczu miała zmiana bramkarza w ekipie z San Jose. W połowie drugiej tercji Fina Anttiego Niemiego zmienił Alex Stalock i nie puścił żadnego gola.

Urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski zanotował asystę w meczu New York Rangers z Pittsburgh Penguins. Goście wygrali w karnych 4:3. Pięć z sześciu goli w regulaminowym czasie gry padło w drugiej tercji. Rozstrzygnięcie nastąpiło w siódmej serii karnych, a szczęśliwcem okazał się Dustin Jeffrey. Był to jedyny celny strzał. Wcześniej okazji nie wykorzystał m.in. Wolski.

Wyniki wtorkowych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 4:3 (po karnych)
New Jersey Devils - Ottawa Senators 2:1
New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3:4 (po karnych)
Washington Capitals - Montreal Canadiens 2:3 (po karnych)
Carolina Hurricanes - Boston Bruins 2:3
Atlanta Thrashers - New York Islanders 1:4
San Jose Sharks - Phoenix Coyotes 5:3
Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 4:0
Nashville Predators - Calgary Flames 2:3 (po karnych)
Minnesota Wild - Los Angeles Kings 1:0 (po karnych)

1. Vancouver 32 10 9 169 122 73
2. Minnesota 26 19 5 131 134 57